TATLI SU KAPLUMBAĞASInın yumurtlaması

Meine Prinzessin hat Eier gelegt - My Princess has laid eggs

 

(08.09.2008)

VİDEO 6

İLK YUMURTALAR:

Prenses bunun için 6 hafta kadar hiçbir şey yememişti, üzgündü; zira yumurtalarını bırakacak bir yer bulamamıştı. Böylelikle ben de endişelerimden kurtulmuş oldum.

Hemen her 30 saniyede bir yumurta: Yumurtlamak isteyen Prenses evin içinde çaresizce halıyı, balkonda fayansı ve yerdeki hasırları tırmalıyordu. Arada bir bana bakıp yeşil gözleri ile beni süzüyor, ardından yerleri kokluyordu.

 

Die ersten Eier:

Prinzessin hatte dafür fast 6 Wochen nichts gegessen. Sie war unglücklich, weil sie kein Platz für ihre Eier finden konnte.

Ein Ei etwa alle 30 Sekunden: Prinzessin kratzte in der Wohnung den Teppich, auf dem Balkon die Fliesen und die Matte ohne Hoffnung. Zwischen durch hatte sie mich immer mit grünen Augen angeschaut. Dann richte sie den Boden weiter.

 

Kırmızı yanaklı tatlı su kaplumbağalarım (Trachemys scripta elegans)

PRENSES ve PRENS’in SAYFASI

ORG ve Tora Bora: TürkçeORG und Tora Bora: Deutsch

Site içi arama:

Diğer sitelerimiz:   kaplumbaga-pp.blogspot.com                 wasserschildkroete-pp.blogspot.com (Almanca)

AnaSayfa      Prenses S.1      Prenses S.2      Prenses S.3      Prenses S.4      Prenses S.5      Prenses S.6      Prenses S.7      Prenses S.8      Prenses S.9 

 

Hastalıklar      Veteriner Hekimler      Videolar      Bunları Biliyor muydunuz?      İstatistik      İrtibat

YUMURTLAMA VİDEOLARI:                    VİDEO 5           VİDEO 6           VİDEO 7           VİDEO 8           VİDEO 9           VİDEO 10   

Kaplumbağanın yumurtladığı yer. www.turgaybora.orgKaplumbağalarım